Neden "CAFEEIRO KAHVE" ?Bir Kafe'nin yada restaurant'ın tüm sıcak içecek ihtiyaçlarını tek noktada çözebileceği ender firmalardan olan "CAFEEIRO KAHVE". Türkiye'nin bir çok noktasında bayilik ağını oluşturmuştur ve ailesine yeni katılan bayilerle büyümeye devam etmektedir. Hızlı teslimat, uygun fiyat ve taze ürün teminine büyük hassasiyet gösteren CAFEEİRO KAHVE, Tüm Türkiye de adından söz ettirmeye devam ediyor.


Misyonumuz


"CAFEEIRO KAHVE" olarak misyonumuz; En lezzetli kahve çekirdeklerini, en doğru şekilde kavurarak, en taze haliyle ve mümkün olan en uygun fiyatla hizmetinize sunmak ve bir kahve tüketicisinin ihtiyaç duyabileceği tüm diğer ürünlerin üretimine öncülük etmektir.


Vizyonumuz


"CAFEEIRO KAHVE" Misyonuna ve kalite politikasına sadık kalarak, ülke çapında tüm kahve sevenlerin ulaşabildiği ve bir kez tercih ettikten sonra asla vazgeçemediği kahvelerin tedarik kaynağı olarak ülkemizde hoş bir iz ve seda bırakabilme vizyonu ile çalışmaktadır.

Kalite Politikamız1- Fiyat, kalite, lezzet, tazelik ve iletişimde müşteri memnuniyetini her zaman en önde tutmak,
2- İş bölümü ve altyapıda profesyonel ve disiplinli bir yaklaşım benimsemek,
3- Kalitede, tazelikte ve lezzette sürekliliği sağlayabilmek için doğru ve uygun bir "butik üretim" felsefesi benimsemek,
4- Kahvenin tüm proseslerinde yer alan işçilerin ve çevrenin korunmasını, topluma desteklemek,
5- Daha iyi bir "Oze" için sürekli yenilikçi yaklaşımla, geleceğe yönelik ar-ge çalışmaları sürdürmek.

Kahvenin HikayesiKahvenin neden kanunlarda yer alacak kadar önemli olduğunu anlamamız içinse biraz önce bahsettiğimiz Osmnalı'da kahve ve kahvehane kültüründen kısaca bahsetmek gerekiyor. Kahvenin memleket sınırlarına girmesiyle ve ilk kahvenin açılmasıyla her mahallede peşi sıra kahvehaneler açılmaya başlar. Üstelik hepsinin'de farklı konsepti vardır; hamal kahvehaneleri, esnaf kahvehaneleri, yeniçeri kahvehaneleri, tulumbacı kahvehaneleri gibi... Kahvehaneler zamanla sadece kahve içilen yerler değil, insanların bir araya gelip bugünün terimiyle ''sosyalleştiği'',buluşma ve sohbet mekanı olur. Şu sözün nereden geldiğini böylece daha iyi anlamış oluruz biz de: '' gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane. Böylece kahve sadece bir içeçek olmaktan çıkıp bir kültüre dönüşmeye başlar. Kahvehanelerin zamanla siyasi sohbetlerin sıklıkla yapıldığı yerler haline dönüşmesi ise Osmanlı devleti'ni endişelendirir ve bir süreliğine kahvehaneler yasaklanır. Ancak halk kahve kültürünü benimsemiştir bir kere, ardı ardına seyyar kahvehaneler ortaya çıkmaya başlar. Sultan Süleyman kahvehaneleri kapatmaya çalışmaktan yorulur ve bir strateji değişikliğine başvurur. Edebi ve tarihsel değeri yüksek konularla ilgili hikayeler yazılmasını ve bunların kahvehanelere dağıtılmasını emreder. Böylece insanlar daha çok kültürel konulara yoğunlaşsın, siyaset konuşmasın ister. Böylelikle kahvehaneler de zamanla bir nevi kütüphanelere dönmüştür. Kahvehanelerden bahsettik, asıl konuya gelmeden önce şunun da bilinmesi gerek: Kahvehaneler ve buralarda yapılan sohbetler sadece erkekler için. Yani kadınlar kahvehanelere gidemiyor. Ama kadınlar kahve sohbetinden geri kalmak istemiyorlar ve hamam eğlencelerine kahveyi de dahil ediyorlar. Yani hamamlar kadınların kahvehanelerine dönüşüyor. Bir nevi... O dönemin erkekleri kahvehanelerde fincan fincan kahve içerken kadınların toplum içinde kahve içemiyor oluşu ise erkeklerin eve kahve getirme zorunluluğunu doğuruyor. kahve memlekete girer girmez kahvenin içilebilir bir şey olduğuna dair fetva veren Osmanlı devleti bir yasa daha çıkarıyor ve şöyle diyor: ''Hangi erkek evine yeterince kahve getirmezse, karısı onu boşama hakkına sahiptir. '' Kadınlara ilginç bir güç veren bu yasa bir yandan da kahvenin o dönemde en az emkem kadar değerli bir besin maddesi olduğunu da kanıtlıyor. Diğer bir değişle 16. yüzyılda İstanbul'da yaşayan her evli erkek evine kahve getirmek zorunda, yoksa evlilikler çatırdıyor , izdivaçlar bitiyor. oldukça ilginç değil mi ?

 

Bayimiz Olmak İster misiniz ?


Bulunduğunuz şehirde ürünlerimizin satışını üstlenmek ister misiniz? Kurumsal ulusal bir marka olan "CAFEEIRO KAHVE"'yi temsil etmeye ne dersiniz ?


BAYİLİK BAŞVURUSU